MCP23S17-E/ML
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MCP23S17-E/ML
Product Category : Interface - I/O Expanders
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Package / Case : QFN-28
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Packaging : Tube
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 5.5 V
Maximum Clock Frequency : 1.7 MHz